German
English
Turkish
French
Italian
Spanish
Russian
Indonesian
Urdu
Arabic
Persian

:پرسش 209

پرسش 209: آیا ازدواج های غیرکلیسایی از نظر واتیکان معتبر هستند؟ و آیا کودکان حاصل از این     ازدواج ها اجازه تعمید گرفتن دارند؟ (ت.)

 

پاسخ: اگر حتی فقط یکی از زوجین کاتولیک باشد، ازدواج باید در کلیسای کاتولیک منعقد شود؛ در غیر این صورت پیمان ازدواج نامعتبر است (ر.ک. can.1117).

اگر ازدواج نامعتبر باشد، نمی توان فرزندان را تعمید داد. تعمید زمانی می تواند صورت گیرد (ر.ک. can. 868 § 1 n. 2) که این اطمینان حاصل گردد که یک نفر (از اقوام یا پدرخوانده یا ...) تربیت کاتولیکی فرزندان را برعهده خواهد گرفت.

 

Contact us

J. Prof. Dr. T. Specker,
Prof. Dr. Christian W. Troll,

Kolleg Sankt Georgen
Offenbacher Landstr. 224
D-60599 Frankfurt
Mail: fragen[ät]antwortenanmuslime.com

More about the authors?